تبلیغات
گروه مطالعاتی نگاه فردا - رحلت پیامبر خاتم (ص) بزرگ‌ترین مصیبت تاریخ بشریت


سپاس از بازدید شما
تاریخ : شنبه 1394/09/7
 28 صفر سالروز ارتحال ملکوتی و جانگداز حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) است روزیکه عصاره خلقت و قاموس تمامی ارزش‌ها، از ملک وجود پرکشیده به ملکوت اعلی می پیوندد. حضرت محمد (صلوات الله و سلامه علیه و آله) وارث فضایل تمام انبیاست شخصیتی که در وجودش نهایت خشوع، کمال خضوع و اوج پرستش تجلی یافته است همان انسان کمال یافته ایکه خداوند به پاس معرفت و بندگی‌اش، او را بر جهانیان سَروری داد و به حریمی برد که جبرئیل امین توان پَر کشیدن بدان سوی را نداشت.
آری 28 صفر روز عروج بزرگ مردی است که در پیشگاه انسانیت سرود توحید سر داد و با ظهورش پابرهنگان جهان به گوهر آزادگی و حریت دست یافتند همان فرستاده ایکه پانزده قرن از بعثت و ظهورش می گذرد اماندای توحیدی اش هنوز در پهنه کره خاکی طنین‌انداز است و امت او در روز وفاتش پیام وحدت خویش را در مأذنه‌های رفیع و شکوهمند اسلام به گوش جهانیان می‌رسانند.

 عکس متحرک, عکس متحرک پیامبر, عکس متحرک حضرت محمد, تصاویر متحرک حضرت محمد, تصاویر متحرک فوت پیامبر, تصاویر متحرک پیامبر اکرم, تصاویر متحرک پیغمبر, تسلیت رحلت پیامبر, متحرک, پیامبر
غمبارترین لحظه تاریخ بشری در این روز این گونه رقم خورد که برترین خلق خدا، خاک را به سمت افلاک بدرود گفت و جهانیان را عزادار خویش کرد رحلت پیامبر اکرم (ص) بی‌تردید بزرگ‌ترین مصیبت بر هستی بشریت بود وعالم انسانی با رحلت جانگداز آن حضرت چیزی را از دست داد که با مرگ هیچکس چنین مصیبتی اتفاق نخواهد افتاد عمق این حادثه غم‌انگیز ومصیبت فقدان پیامبر را کسانی درک می‌کنند که بیشترین معرفت و شناخت را نسبت به شخصیت پیامبر داشته باشند و ایمان داشته باشند که از زمان آدم ابو البشر تا زمانی که اسرافیل در صور بدمد کسی به منزلت حضرت محمد (ص) نمی‌رسد و وجود اقدسش برای بشریت یگانه منبع فیض است و منجی آدمیان از ظلمات جهل و تعصب می‌باشد.

اگر بخواهیم از بزرگ‌ترین مصیبت تاریخ بشریت از اول هستی تا پایان جهان نام ببریم باید از رحلت جانگداز حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) نام برد چرا که در روز رحلت پیامبر اسلام بزرگ‌ترین مصیبت برای جهان اسلام اتفاق افتاد و با وفات آن بزرگوار ریسمان اتصال بین خدا و انسان برای همیشه قطع شد، زیرا تا زمان حیات ایشان رابطه بین زمین و آسمان، انسان با خالق به وسیله وحی الهی توسط جبرئیل امین برقرار بود، اما بعد از وفات پیامبر اسلام این رابطه با ارزش قطع گردید و مصیبت بزرگ‌تر این بود که آن عزیز بسیار گرانقدر به خاطر رنج‌ها و مرارت‌هایش در برپایی دین اسلام زودتر رحلت کردند و چه بسا که اگر حداقل چند سال دیگر هم زنده می‌بودند راه طولانی رسیدن انسان به کمال معبود کوتاه‌تر از این می‌بود.
رحلت پیامبر (ص) ؛ قطع ارتباط وحی با زمین و خسرانی عظیم و مصیبت بزرگ و فاجعه‌ی جبران ناپذیر برای بشریت بود مصیبت رحلت پیامبر(ص) نه تنها برای مؤمنان ومحبان آن حضرت جانگداز بود ونه تنها عالم انسانیت وجهان بشری از فیض وجود آن خورشید هدایت ورحمت محروم و رابطه‌ی آسمان وزمین قطع گردید، بلکه همه موجودات در سوگ پیامبر (ص) نشستند ودر ودیوار وفرشتگان ملکوت اعلی ، نیز ماتم زده وسوگوار این مصیبت عظمی شدند.
این ایام همچنین سالروز شهادت سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی (ع) ثمره ازدواج ابوتراب با ام ابی‌ها است که در روزهای طوفانی صدر اسلام در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام در لباس دوستی دین و امارت مسلمین، از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد.
همچنین در ایام غم بار سالگرد شهادت غریبانه و مظلومانه امام علی بن موسی الرضا (ع) ، آن امام همام را اینگونه خطاب قرار می‌دهیم که‌ای امام غریب ای قبله آمال مشتاقان، هنگامی که نقش گنبد پر نور تو در پرده چشمانمان می‌افتد، آمیزه‌ای از احساس تعالی و شکوه در قلب‌هایمان می‌نشیند و حاصل این پیوند چیزی نیست جز روز افزون شدن آتش عشق ولایت تو که به مثابه میراثی پر ارج در سینه‌هایمان جاوید شده است.
یا رسول خدا حضرت محمد (ص) ای بهترین کسی که امروزه بدون هیچ چون و چرایی در قلب میلیون‌ها انسان جا گرفته‌ای به ما عنایتی کن به این خستگان که جز آئین پاک تو چیزی نمی‌خواهند و جز به اشتیاق قرب الهی و محشور شدن در نزد تو جانهاشان آرام نمی‌گیرد یا رسول خدا (ص) ما سوخته‌ایم و اینک در سالروز رحلت تو و شهادت فرزندان عزیزت امام حسن مجتبی و امام علی بن موسی الرضا علیه السلام جز آب دیده چه داریم که نثار کنیم، ای رسول حق، داغ دل‌های این مردان و زنان خسته را مگر می‌شود جز با وجود یاد مقدس تو آرام کرد.
یا محمد مصطفی (ص) ای گرامی‌ترین خلق نزد پروردگار، ای آفتاب جانبخش جهان، ای روح وجود عالم، براستی کدامین قلم است که از تو، به صورتی بایسته و شایسته یاد کند؟ آری از رحلت تو چه بگوئیم و چه بنویسیم که براستی وصف این غم بزرگ، این رحلت جانگذار و وصف کبری و داهیه عظمی در توان کدامین قلم و کدامین بیان است؟
تسلیت و تعزیت به مناسبت رحلت رسول خدا حضرت محمد صلی الله علیه و اله و سلم و شهادت جانسوز و دل خراش دومین اختر تابناک امامت و ولایت، سبط اکبر، محبوب مصطفی صلی الله علیه و آله، جانشین علی مرتضی علیه السلام و نور دیده زهرا علیهاالسلام و شهادت امام هشتم امام غریب امام رضا (ع) به تمام مسلمین و شیعیان جهان تسلیت باد.
نویسنده: عبدالعلی عادلی

طبقه بندی: مناسبت های مذهبی، 
کلیدواژه: ارتحال جانگداز پیامبر خاتم (ص) بزرگ‌ترین مصیبت تاریخ بشریت،
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان