سپاس از بازدید شما
تاریخ : یکشنبه 1391/10/17

گروه مطالعاتی نگاه فردا، از مخاطبان اینترنتی خود می خواهد که در پی اقدام اغتشاش طلبانه و تحریک آمیز فرد معلوم الحالی به نام عباسی که ‏منجر به اعتراض گسترده مردمی و کشته شدن یک صاحب منصب خدمتگذار ‏مالستانی گردید، موضع خود را به منظور:‏

‏1. درخواست ابقای فرزند رشید و دلسوز مالستان دگروال غلام حضرت ‏عسکریار، به سمت قومندانی امنیه مالستان؛
‏2. محکومیت مداخله و اقدام های پی در پی غرض ورزانه شخص عباسی در سرنوشت سیاسی مردم مالستان؛
‏3. در خواست محاکمه قاتلان صاحب منصب مالستانی و تمام عوامل دخیل ‏این فتنه؛

‏4. هشدار به عناصر و جریان های مداخله گر ضد مالستانی؛

مشخص نمود ه و به رسم امضاء جمله ای را همراه با مشخصات خود یادداشت نمایند.

مشخصات و نظرات شما به شیوه ذیل منعکس می گردد

1. مدیرپایگاه: این جانب به حیث یک شهروند مالستانی، معتقدم بهترین معیار در تشخیص موضع حق، در این غائله و غائله های مشابه، رأی مردم است چراکه افراط ها و تفریط ها را تنها با این معیار می توان محک زد و نه غیر .

2. داوود دانش: بنده به مردم غیور مالستان سلام و درود میفرستم، آفرین برشما که به خیانت پیشه گان درس روشنی دادید. (دریافتی از صندوق پیام پایگاه)

3. سروری از تهران: این حمایت ها در قم و تهران چه به درد می خورد؟ یک نفر کشته شده حیثیت مالستان برباد شده، باشد. باز مگر ننوشته اید تصمیم نهایی با دولت است حتی اگر بخواهد همان عباسی را بیارد؟ (دریافتی از بخش نظرات)

4. جعفر قربانی-از کابل: اقدام خوبی شده به شرط که محافظه کارها آن را با معاملات آلوده خود لوثش نکند. دست شما درد نکند. (دریافتی از بخش نظرات)

5. امیری از فیس بوک: عباسی حیاکن منطقه را رها کن. (دریافتی از بخش نظرات)

6. اکبری: خوشحالم که مردم مالستان یک بار دیگر شعور بالای سیاسی خود را به رخ دیگران کشاند. (دریافتی از صندوق پیام پایگاه)

7. مبارکشاه از مرادینه: زنده باشین بیرار! شما خیلی گزارشهای بروز درسایت خود چاپ می کنین دست شما درد نکند. (دریافتی از بخش نظرات)

8. محبی از پشی: خیلی ممنون دوستان سایت شما بسیار مطالب دسته اول خواندنی دارد و بحثهای داغ در آن می شود. (دریافتی از بخش نظرات)

9. یوسفی مالستانی: به عنوان یک مالستانی غیرتمند حمایت خود را از مطالب مندرج در این طومار اعلام می دارم. (دریافتی از بخش نظرات)

10. الیاس ملکی از کابل:می گویند تا احمق زنده باشد مفلس در نمی ماند. عباسی و امثال عباسی باید درسی باشد برای مردم مالستان تا در آینده ها از خود و از سرنوشت خود باخبر باشند. من به عنوان یک شهروند مالستان خاطره هایی خوبی را از عباسی ندارم. اما بازهم آنچه به زمزمه هایی شنیده می شود که مالستانی ها هم یکعده با ایشان همکار بوده اند. از سویی همین مالستانی ها بودند که روزگاری سلام آغا و امثال آنرا علیک گفته و رای دادند و بعد هم نعره کشیدند که آغا و امثال وی روزی دردش را درمان خواهد کرد که کرده است. از دست دادن محمدها که اصلا کفایت نمی کند. بیشتر از آن باید شود. (دریافتی از بخش نظرات)

11. شهروند مالستانی: سلام به همه تان. باعرض تسلیت به همه مردم شریف و مظلوم مالستان. دست گل تان درد نکند اخبار بسیار ناب ودسته اول و سرنوشت ساز نشر می کنید. با جمله ای از دکترشریعتی از شما قدردانی می کنم: من علت تمام بدبختی و این روح ذلت پذیری جامعه ما را در دو چیز می بینم : یکی تملق در برابر حاکم وحتی افراد وابسته به او و دیگری , غفلت و بی احساسی مردم. دکتر شریعتی. (دریافتی از بخش نظرات).

12. ع. سیرت: از اینکه ناب ترین خبرها را به موقع و درست نشر می کنید بسیار بسیار تشکر! اما عرض دیگر اینکه چرا کدام تصویری از این عباسی لعین نمی گذارید تا آنانی که او را ندیده اند بشناسد و به او و به حامیانش نفرین کند.(دریافتی از بخش نظرات).

13. پویش: نمایندگان مالستان در پارلمان باید در این مورد به شکل فعال تر کار کنند تا این مشکل برطرف گردد. مردم مالستان هم اعتراضات شانرا به شکل مدنی ادامه داده و تا دروازه های کابل برسانند. تشکر از گروه مطالعاتی نگاه فردا که مسایل مربوط به مالستان را نشر مینمایند. دریافتی از بخش نظرات).

14. مالستانی غیرتی: غصه و تأسف بنده از آن است که چرا این محافظه کاران داخل ولسوالی، اجازه نداده اند تا مردم غیرتمند مالستان، با یک کتک مفصل جناب عباسی را بدرقه می کردند تا دیگر خیال قومندانی درمالستان از سر او و امثال او، می پرید. (دریافتی از صندوق پایگاه)

15. حبیب الله افتخاری: ما از این اقدام بی مانند مردم خود حمایت می کنیم. (دریافتی از بخش نظرات).

16. اشرفی: سلام برگروه روشنفکران ما در نگاه فردا که بهترین و بروز ترین اطلاعات را از مالستان در اختیار مردم ما قرار می دهد ما ازهمه طرحهای جالب و دلسوزانه شما با جان ودل حمایت می کنیم حتی اگر طرحهای مالی هم باشد اما خدا کند کارشماهم با همین قوت و جامعیت ادامه پیداکند. (دریافتی از بخش نظرات).

17. رها: مدیریت صاحب خوب نظریه دادی، اما باید توجه داشت که نظر مردم همیشه محترم است اما مردم برای داوری نیاز آگاهی و اطلاعات درست و شفاف دارند. افراط و تفریط یک حرف کلی است. مصداق آن در تاریخ ولسوالی مالستان جانب عکس آنست یعنی کسانی که دست به فساد می زنند بیشترین نقش را در تاریخ حکومت مالستان دارند و در فساد و رشوه خواری افراط می کنند. جانب تفریط که مبارزه با فساد باشد چندان موقعیتی نداشته اند که محکوم به خروج از اعتدال باشند. منم موافق رای آگاهانه مردم همیشه هستم. یاعلی. (دریافتی از بخش نظرات).

18. نظری: اساتید و روشنفکران نگاه فردا درود بر شما، اصلا فکر نمی کردم در فضای فعلی مالستان بتوانید چنین دلیرانه اظهار موضع کنید و لی ............، آفرین برشما، ارادتمند همیشگی نگاه فردا. (دریافتی از صندوق پایگاه).

19. ق- حکمت از فیس بوک: بنده نیز بسان دیگر نظردهندگان از تمامی مفاد مندرج در این طومار پیشنهادی از سوی گروه مطالعاتی نگاه فردا،حمایت می کنم و شعار زنده باد مالستان را پایان بخش قرار می دهم. (دریافتی از صندوق پایگاه).

20. شهروند جاغوری: یک توصیه دوستانه را از من هم بگذارید:

این همه نالیدن و شکایت از بیرونی ها و مثلا جاغوری دوای درد شما نیست جان من! شما کوشش کنید خودتان را قوی و آگاه کنید کاری کنید که مردم قوی و دلسوز به حال خویش شوند. دنیا و افغانستان و حتی مالستان از امثال عباسی پاک نخواهد شد. شما جیب تان را محکم نکنید دوزد و دغل بسیار است! شما خودتان حساس به سرنوشت خود نباشید یکی از همان مالستان هم پیدا میشه که جیب تان را خالی کند حیثیت شما را خراب کند. من مثال های روشن دارم که مالستانی با مالستان چه کرده است ولی بماند. تمام تقصیر نه از عباسی است و نه از جاغوری که شما به آن دامن میزنید. از خودشما کسانی و جریان های هست که به عباس چراغ می دهید. بنابراین، همین جور سر هیچ دعوا را منطقه ای نکنید دیگران را تحریک نکنید و برای خود مسئله درست نکنید. چیزی که پیش آمده معقولش این است که حل کنید نه این که صورت مسئله را خرابتر کنید یا عوض کنید. (دریافتی از بخش نظرات).

21. شهروند پاسخ گوی مالستانی: از توصیه خیر خواهانه شما شهروند جاغوری سپاس گذاریم. و اما در پاسخ به نصیحت های شما عرض اینکه:

اولا اگر انصاف داشته باشید و تمام پست های گذاشته شده در این سایت و دیگر سایت های مالستانی را، در خصوص تحولات اخیر در مالستان دیده و خوانده باشید اذعان خواهید کرد که همواره مردم و ولسوالی شریف جاغوری مورد احترام بوده و هیچ نوع اشاره ای به این برداشت شما دیده نمی شود چراکه فرهنگیان و قلم به دستان ما، ضمن درک و فهم این مسئله که انتساب این مسئله به کلیت جاغوری کاملا بی مفهوم است، احترام متقابل را نیز یک اصل پایدار دانسته و آ نرا از ضرورت های حیاتی منطقه و کشور می دانند.

ثانیا اگر شخص عباسی به شدت مورد حمله مالستانی ها، قرار گرفته به دلیل عملکردهای شخصی او بوده که در طی چندین سال بخصوص در این رویداد اخیر از خود بروز و ظهور داده است و مشخص است که مردم به سرنوشت خود حساس است و به خیانت ورزان جواب متناسب خواهند داد.

ثالثا در ماجرای اخیر، مردم مالستان یک صاحب منصب خدوم خود را به دلیل زیاده خواهی برخی افراد از دست داده است! بنا براین خون مظلوم خود موجب رسوای ظالم است افزون براینکه مردم نیز از این خون نخواهد گذشت و لو خائنان سر بزیر لا ک ندانم کاری خود ببرند.

رابعا امثال شما خیر خواهان و دوستان است که در لفافه توصیه خیر خواهانه این مسئله را منطقوی جلوه می دهید ورنه سخن بر محور قومندانی مالستان و آمدن مشکوک عباسی و عزل ناجوانمردانه قومندان قبلی است نه منطقه جاغوری و مردم شریف آن.

خامسا ..... سخن فراوان مانده اما فکر می کنم بقیه را واگذار کنم به دیگر دردمندان مالستانی تا پاسخ معقول و منطقی را به نوشته و نظر شما بدهند. (دریافتی از صندوق پایگاه).

22. سینا مالستانی: قابل توجه نصیحت گرجاغوری:
اولندش کمااینکه دوستان گفتند منظور عامه ی مردم جاغوری نیست بلکه افراد خاص(به نام عباسی) است که مورد نقد بجا و در خور ستایش مردم نجیب و عزت مند مالستان قرارگرفته اند.
دومندش خوب شد که برعلیه مردم مالستان حرفهای مفت از خودت در نکردی، و الا ... واقعیت های را راجع به........می شنیدی که مخت هنگ می کرد.
توخود حدیث مفصل بخوان از این مجمل! 
(دریافتی از بخش نظرات).

23. پاسخ دیگر به شهروند جاغوری: دوستان هم منطقه ای ام پاسخ های خوبی داده اند اما من میخواهم بگویم شما خیلی تلاش نکنید به ذکر این جور پاسخ ها، چراکه ممکن است این شهروند جاغوری، جناب عباسی خائن را نماد جاغوری بداند اگر چنین باشد درواقع ما به مردم جاغوری توهین کرده ایم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. (دریافتی از بخش نظرات).

24. احسانی: ما هم ضمن عرض تسلیت بابت کشته شدن این جوان مالستانی این را عرض کنم که مهم این است که باید مشخص شود این بنده خدا را که کشته است؟ شما باید علاوه بر این گذارش ها سند رسمی ارائه بدید که قاتلان مشخص شود. البته این در قدم اول وظیفه ثارنوالی مالستان است که بعید است در این قسمت همکاری کند چون:

بیضه ای زاغ سیاه بدسرشت

گرنشانی زیر طاوس بهشت

ولی همچنان این تخمه زاغ می شود نه طاوس. ثارنوالی مالستان هم درست است مسئولیت در مالستان دارد ولی تعهد نسبت به آن ندارد که همه از همان قوم و تبار عباسی است. درست نان و نمک این جا خورده اما عاقبت گرگ زاده گرگ شود گرچه با مالستانی بزرگ شود. (دریافتی از بخش نظرات).

25. اخلاصی از جاغوری ضمن عرض تسلیت به مردم شریف مالستان به اطلاع می رساند كه مقصر اصلی در این حوادث منطقه خاص نیست بلكه مقصر اصلی دست اندر كاران دولت است كه آدم مثل عباسی را به عنوان قومندان می فرستد در حال كه قومندان امنیه یك منطقه آدم امین باشد اوضاع و احوال عباسی از آفتاب روشن تر است كه هیچ تعهدی نسبت به هیچ چیز ندارد.(دریافتی از بخش نظرات)

26. عبدالهادی نجمی: خیلی خیلی خوشحالم که روشنفکران ما بستر نظرخواهی از مخاطبین را در خصوص مسایل سرنوشت ساز مالستان فراهم کرده اند. موفق و سر بلند باشید. (دریافتی از بخش نظرات).

27. عبدالواحد مالستانی: دوستان از طرح جالب تان حمایت می کنم وقت نداشتم نظر کامل بنویسم ولی به عنوان یک مالستانی از طومار حمایت می کنم. (دریافتی از صندوق پایگاه).

28. صالحی ازتهران: من آقای عسکریار را نمی شناختم ولی از طریق معرفی زیبای شما دوستان به بخشی از خدمات ایشان آشنا شدم و دانستم که برای مالستان جز افراد بومی منطقه دیگران به درد نمی خورد. (دریافتی از صندوق پایگاه).

29. اکبری مالستانی: تشکر ازشما که مقامات مسئول در مالستان را با تصویر و عکس معرفی می کنید. دیگر پایگاه ها فقط متن  می گذارند اما تصویر ندارد و این از امتیازات پایگاه نگاه فردا است موفق باشید. (دریافتی از بخش نظرات)

30. حیات الله مالستانی: اینجانب ضمن حمایت قاطع از خواسته های برحق مردم مالستان، این اقدام را گامی به سوی آگاهی از حقوق مدنی و شهروندی مالستان دانسته و حساس بودن در قبال سرنوشت را نه تنها دامن زدن تلقی نمی کنم بلکه آن را قدمی هرچند کوچک در راستای بیداری و تقویت شعور سیاسی مردم می دانم. (دریافتی از بخش نظرات).

31. محمد:  افراد مثل عباسی فکر می کنند که اگر مالستان گروپ باد نداشته بدلیل این بوده که عباسی نداشته؟!!! نخیر نجابت مردم گروه باد را بر باد خواهد داد.
(دریافتی از بخش نظرات).
32. علی خان از کابل: حمایت از موضع گیری مردم مالستان وظیفه همه مردم مردم افغانستان است كاش همه مردم افغانستان نسبت به مسولین فاسد كه توسط زور و پول گماشته می شود این گونه موضع گیری نمایند كه اگر این طوری می شد فساد اداری كه امروزه نام افغانستان را در صدر قرار داده است از بین میرفت. وانگهی اینگونه افراداند كه افغانستان را بد نام و همه
حیثیت آن را زیر سوال برده اند.
(دریافتی از بخش نظرات).
33. حیات الله مهریار: با سلام خدمت دست اندرکاران این سایت وزین! خوشحالم که این گروه همیشه خبر ها و تحلیل های بروز را در سایت میگذارند. من به عنوان شهروند مالستان ضمن اینکه از شما سپاسگذاری نمایم و حمایت خود را از طرح زیبایی تان اعلان میدارم و در هر شرایط ممکن در کنار شما خواهم بود و امیدوارم که برجمع تان افزود گردد. (دریافتی از بخش نظرات). 

34. حمیئ از اصفهان: بابت قضایایی که در مالستان اتفاق افتاده خیلی متاسفم. متاسف ام که هنوز هم با وجود این که تمام سازوکارهای قانونی و در خواست مردم مشخص و تثبیت شده است عده ای این گونه با خون و حرمت مردم بازی می کند. از شما فرهنگیان خواهشمندیم این بار نگذارید کسانی که با شما این بازی را راه انداخته اند باز در ماستان جای پا داشته باشند. (دریافتی از بخش نظرات).

35. حیدری لعلچک: تشکر از سایت نگاه فردا و روشنفکران و صاحبنظران که در این سایت فعالیت دارن مطالب خیلی کاربردی و دلسوزانه نشر می کنید ما از مدرم خود حمایه می کنیم (دریافتی از بخش نظرات).

36. نسیم زکی: آفزین برشما که مردم تانرا بیدار می کنید زنده باشید بسیار کارخوبی در پیش گرفته اید بهترین جهاد است خداوند شما را اجر بدهد بسیار بسیار خوب است (دریافتی از بخش نظرات).

37. محسنی: دست شما دوستان درد نکند که با همین بضاعت از مردم حمایت می کنید.من هم از شما متشکر و خوست های شما را در راستای حقوق مردم مالستان می دانم. سربلند باد مالستان (دریافتی از بخش نظرات).

38. نسیم مالستانی: دوستان به معنای واقعی کلمه از شما تشکر می کنم چراکه انعکاس وقایع یک منطقه به این شکل، نیاز مند تلاش زیادی است که شما آن را، صبورانه بر دوش گرفته اید.

39. موسی حیدری: درود بر تمامی دوستان اعم از مدیران پایگاه و نظر نویسان، چراکه در این پست عالمانه از حقوق مردم مالستان دفاع کرده اید.

40. سلطانی: پیشنهاد می کنم اگر دوستان یتوانند زندگی نامه و فعالیت های مقتول حادثه اخیر(صاحب منصب مالستانی) را در پایگاه نشر نمایند بهتر می شود.

41. مدافع عباسی: عباسی فرد دلسوز انقلاب است. سال های متمادی در جهاد افغانستان اشتراک داشته است و در این راه از جان و مال خویش دریغ نورزیده است. ولی پیدا است که اقدامات اخیر علیه عباسی رنگ و بوی منطقه داشته است و اگر نمی داشت چطور فردی را برای جانشینی او تعیین می کنند و از سوی دیگر اگر مردم مالستان مدنی است و در عین حال قانون گریز نیست باید به قوانین پایبند باشند و از سوگیری نسبت به افراد خدوم دست بردارند. زیرا انتخاب ولسوال قومندان و غیره از وظایف دولت است و هر کس و هر منطقه بیاید برای دولت تعیین تکلیف نماید سنگ وبه سنگ بند نمی شود. تاکید می شود این را به نشر بسپارید.
(دریافتی از بخش نظرات).

42. محمد انور مالستانی: قبل از هرچیز ازعزیزانی که طرح طومار جهت حمایت از خواسته های مردم نجیب مالستان( ابقای آقای عسکریار بر وظیفه ی قومندانی امنیه مالستان) را به نمایش گذاشتند تشکرمی کنم.
 بنده به عنوان یک مالستانی، جدا و صراحتا بر بود آغای عسکریار بروظیفه ی قبلی در مالستان، و نبود عباسی فلان فلان شده ی پست فطرت ( در اشغال وظیفه ی فوق)که مردم ما خاطرات تلخ و فراموش ناشدنی از و جود نامبارکش دارندتاکید می کنم.
زنده باد عسکریار! م.... باد عباسی!

(دریافتی از بخش نظرات).

43. احمد رمزی: واقعا جای افتخار است که مردم مالستان به بلوغ سیاسی رسیده است و بسیاری از مسایل را به خوبی تشخیص می دهند و جلوی افرادی را که برای مردم خدمت نمی کنند می گیرد. به هر صورت من از عباسی اطلاعات زیادی ندارم ولی در مجموع اعتراضات مردم می تواند برحق باشد. زیرا اصل مردم است و خدمت برای مردم باید برای چنین افرادی افتخار باشد. (دریافتی از بخش نظرات).

44. سجاد مالستانی: حمایت مردم مالستان از جناب عسکریار کار عقلانی و پسندیده است.
نیک می دانید: هرعاقلی از فردمسئول خدوم، بی آلایش، کم توقع و مردمی(عسکریار)راضی و حامی اند، چه اینکه تنفر از مسئول خائن(عباسی) یک امر وجدانی و فطری است.
بنده نیز بادیگر همشهریان عزیزم هم صدا و هم عقیده هستم: عسکریار باشد/ عباسی بی عباسی
45. غضنفر: جالب اینه که جناب عباسی سرزده و شبانه رفته مالستان!!!  این یعنی اینکه:

1- خودش هم از سوء سابقه اش در مالستان و جدان درد داشته.
2- خوب می دونسته اگه روز برم ممکن است مردم غیور مالستان برعلیه اش از خشب یابس ...یا... استفاده کنند که خوبیت نداره.
میگم خدایی عجب دوره ی شده. خجالت هم چیزی خوبی یه، متاسفانه بعضی ها ندارن. (دریافتی از بخش نظرات)

46. حبیب الله صفدری: زنده باد مالستان و مالســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتانی. (دریافتی از صندوق پیام پایگاه)
نظرات و دیدگاه های خود را، یا از طریق ارسال پیام به صندوق پایگاه و یا از بخش نظرات برای ما ارسال دارید.

ضمنا بقیه نطرات و دیدگاه ها به دلیل طولانی شدن پست، در بخش نظرات تایید و نمایش داده می شود. بدرود 


طبقه بندی: ولسوالی مالستان ،  سیاست و اجتماع، 
کلیدواژه: طومار حمایت از خواسته های مردم مالستان در پی تحولات اخیر،
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان