سپاس از بازدید شما
تاریخ : چهارشنبه 1391/10/6

اخبار جدید و تازه دریافت شده از مالستان

تازه ترین خبرهای دریافت شده از مالستان، که ساعاتی قبل از طریق تلفن با رئیس محکمه مالستان، جناب حاج محمدی، دریافت گردیده عبارت است از:

1. اصل غائله تظاهرات مالستان از آنجا آغاز می گردد که قومندان عسکریار، در طی یک سفری به کابل و رایزنی با مقامات دولتی به منظور ارتقاء امنیت در مالستان، حکم تجویز مقداری اسلحه و مهمات به مالستان را از مقامات مسؤول می گیرد و در صدد آن بوده است که آنها را منتقل کند. این خدمت و دیگر خدمات وی، برای برخی افراد فرصت طلب گران آمده زمینه آمدن عباسی جاغوری به مالستان را فراهم می کنند. پس از آنکه رمضان عباسی جاغوری، به حیث قومندان جدید امنیه ولسوالی مالستان، از سوی ولایت حکم قومندانی خود را دریافت می کند باهمکاری برخی از نیروهای امنیت ملی مستقر در ولسوالی مالستان، به صورت شبانه وارد مقر ولسوالی میگردد. صبح هنگام وقتی مردم متوجه ماجرا می شوند به صورت خود جوش دست به تظاهرات زده وارد ولسوالی می شوند تا جناب عباسی را بیرون کنند اما به دلیل وجود برخی نیروهای حمایت کننده از عباسی، غائله بالا می گیرد و صدای شلیک گلوله نیز ازسوی برخی افراد اوضاع را پیچیده تر می کند.

2. متأسفانه در اثر شلیک گلوله از سوی فرد هنوز مجهول الحال، یک صاحب منصب مالستانی که در ولسوالی مشغول خدمت بوده است بنام : صاحب منصب محمد، فرزند محمدجان از منطقه گودال مرادینه کشته می شود و چند نفر دیگر نیز به صورت سطحی زخمی می شود که با پایان یافتن غائله و مراجعه به کلینیک تداوی می شوند . در نتیجه با فروکش کردن اوضاع و دفن جنازه مقتول، مقامات مستقر در ولسوالی، سه روز را به عنوان عزای عمومی در مالستان اعلام می کنند.

3. کسانی که به عنوان افراد متهم درشلیک گلوله ای رها شده، مقصر شناخته شده اند نیروهای امنیت ملی مستقر در ولسوالی بوده است که فعلا در بند پلیس ولایت و مورد بازرسی و تفتیشند

4. با پایان یافتن این ماجرا و رسیدن این خبر به ولایت غزنی، فورا هیئتی از سوی ولایت به منطقه گسیل داشته می شود که اوضاع را بررسی کند این هیئت ضمن آنکه از بازماندگان مقتول دلجویی میکنند، مبلغی را نیز به عنوان کمک به بازماندگان پرداخت نموده به پی گیری ماجرا ادامه می دهند و جناب آقای احسانی پشی را به صورت سرپرست موقت قومندانی امنیه مالستان تعیین می کنند.

5. گزارش گران و شاهدان عینی تظاهرات، به صورت یک صدا، حمایت قاطع خود را از قومندان قبلی، دگروال غلام حضرت عسکریار اعلان می کنند و می گویند ما در مدت چند ماه، از ایشان جز خدمت چیز دیگر ندیدیم و اکنون نیز خواهان آنیم که ایشان به سمت خود باز گردد.

6. گزارش دیگر رسیده از کابل نیز حاکی از آن است که بالغ بر 200 نفر از افراد سرشناس و ذی نفوذ مالستانی مقیم کابل، طوماری را با همکاری وکلای پارلمانی مالستان، امضاء کرده به وزارت داخله برده اند و خواهان آن شده اند که قومندان عسکریار به سمت خود باز گردد.

نتیجه مجموع گزارش ها آنکه فعلا تمامی کارها به ولایت و دولت موکول شده است تا آنها تصمیم نهایی را بگیرند و اعلان کنند که آیا آقای عسکریار به سمت خود باقی بماند یا آقای عباسی و یا احیانا فرد سومی معرفی گردد.


طبقه بندی: ولایت غزنی،  ولسوالی مالستان ،  سیاست و اجتماع، 
کلیدواژه: تازه ترین خبرها از مالستان،
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان