سپاس از بازدید شما
تاریخ : شنبه 1391/09/25

بازسازی 28 کیلو مترسرک هدیه دولت به ولسوالی پرجمعیت مالستان

بر اساس گزارش خبری، در ولسوالی مالستان، در بخش مرزی ولسوالی ناهور، به سمت مالستان بیست و هشت کیلو متر سرک، از سوی وزارت احیاء و انکشاف دهات با هزینه مؤسسه خدمات رسانی ابرام گلوبل کروب ( Abram Global Group of companeis) مورد بازسازی و تعمیر قرار می گیرد.

در این گزارش چنین آمده است که این سرک از مرز ولسوالی ناهور شروع و تا حدود 28 کیلومتر به سمت داخل ولسوالی مالستان مورد بازسازی و تعمیر واقع می شود. این امر توسط پیگیری های وکلای ولسوالی مالستان در پارلمان و با تلاش و پی گیریهای افراد خدوم صورت گرفته است و تاکنون حدود هفتاد در صد (70 %) آن نیز انجام یافته است، امیداست که باقی مانده کار نیز تا اتمام پروژه به خوبی و بی نقص و عیب انجام گیرد.

در دامنه این گزارش مسرت بخش باید یادآور شد که متأسفانه ولسوالی مالستان مثل سایر مناطق هزارجات، در بخش عمران و آبادانی دولت و نظام پساطالبانی حاکم در افغانستان، کمترین سهم را به خود اختصاص داده است. چراکه این ولسوالی علیرغم جمعیت زیادش هنوز هیچ یگ از نیازمندی هاو مایحتاجش هم چون شفاخانه، بندهای تولید برق، مکاتب و مدارس، آب آشامیدنی، چاه ها و چشمه ها، زراعت، دامداری، و مهم تر ازهمه بازسازی شاهراه مواصلاتی ولایت غزنی به ارزگان که بیشترین منطقه آن در ولسوالی مالستان واقع شده است و ...، برآورده نشده است. این درحالی است که بیش از 10 سال از عمر نظام جدید مدعی دموکراسی و عدالت محوری می گذرد و رجز خوانی های شعاری وتبلیغات کمپاینی دولت، در رسانه های دیداری و نوشتاری داخل و خارج از کشور، گوش فلک را کر کرده و آمار و ارقام خدماتی آن بی شمار و  خیره کننده توصیف می شود. ما امید واریم این پروژه مثل دیگر پروژه ها ناتمام و ابتر رها نشود و آغازی باشد برای خدمات مهمتر دیگر که مردم محروم مالستان از نبود آنها رنج می برد.


این سرک در منطقه کندلی واقع شده است که بخش عظیم آن از کوتل باریکک می گذرد و این عکس که شما مشاهده می کنید نمایی است از منطقه کندلی که دوستان و همکاران ما آن را تهیه و ارسال کرده اند

طبقه بندی: ولسوالی مالستان ، 
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان