تبلیغات
گروه مطالعاتی نگاه فردا - اتحادی از روی استیصال و در ماندگی


سپاس از بازدید شما
تاریخ : جمعه 1395/11/15
عکس ‏محمد نسیم جعفری‏امروز (1395/11/15)استاد محقق، استاد دانش و صادق مدبر به منزل استاد خلیلی رفته و با هم گفتگو کرده‌اند، عده‌ای این نشست را به عنوان نشست وحدت و همدلی نامبرده اند و ذوق زده شده اند. به نظر می رسد اگر این اتحاد از روی صداقت باشد، کاری پسندیده است، اما نباید فراموش کرد که‌ قبلا نیز اینها چندین مرتبه در کنار هم روی خاک نشستند و اتحاد و همدلی شان را اعلام نمودند، اما بعد از مدتی شدیداً به همدیگر تا سرحد حضرت جیب و پوچاق خربوزه حمله کردند. اختلاف و اشتباه اینها به خاطر منافع شخصی شان، حزب وحدت را که‌ میراث ماندگار رهبر شهید و نماد اتحاد و اقتدار مردم ما بود، نابود کرد و مردم ما را از معادلات سیاست و قدرت حذف نمود، اما از آنجاییکه از قدیم گفته‌اند جلو اشتباه را از هر کجا بگیری خوب است، اگر اتحاد اینها از روی صداقت باشد، کاری نیک است.

اما به نظر می‌رسد که این دیدار آنهم در آستانه سالگرد رهبر شهید استاد مزاری، از روی اجبار و مصلحت است تا برنامه شان برای تجلیل از سالگرد رهبر شهید، به سرنوشت نماز عید قربان گرفتار نشود، در ضمن، این دیدار را نیز می‌توان یکی از کارکردهای جنبش‌روشنایی به حساب آورد که پایگاه اجتماعی آنان را سست و این‌ها را فوق‌العاده ترسانده است، لذا برای بازگشت دوباره به دامن مردم دست و پا می زنند و سالگرد رهبر شهید را بهترین فرصت برای اینکار می‌دانند!
نسیم جعفری

طبقه بندی: سیاست و اجتماع،  هزاره های افغانستان، 
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان