تبلیغات
گروه مطالعاتی نگاه فردا - ملا محمد اختر منصور سکان دار گروه طالبان شد


سپاس از بازدید شما
تاریخ : پنجشنبه 1394/05/15
Bildergebnis für ‫اختر منصور‬‎از جزئیات زندگی مولوی اختر منصور اطلاعاتی درست در دست نیست. می گویند منصور از قندهار است، ٥٥ سال عمر دارد. وزیر هوانوردی و قوماندان هوایی امارت اسلامی بوده. از اشخاص مورد اعتماد ملا عمر و والی نام نهاد قندهار بوده. او هركی باشه حالا جانشین ملا عمر است كه با مشكل رهبری رو به رو است. رهبری هرچند یك مفهوم نسبی است و دارای پاره از شاخص ها. اما كرسی جانشینی اختر منصور حتا در محدوده كوچك نسبی گرایی هم می لغزد. منصور از جانب ای اس ای به عنوان جانشین ملا عمر منصوب شده است. این مساله را چهره های برجسته شورای رهبری طالبان، شورای كویته، محاذ فدایی، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر به گونه ضمنی مطرح كرده اند. اختر منصور حالا علاوه بر اجرایی برنامه های مخرب ای اس آی در افغانستان نبردهای سنگین درون گروهی را نیز بر عهده دارد. اختر منصور حالا باید رقبایش را یكی یكی از راهش بردارد تا بر صندلی امیری بنشیند و ترسناك ترین جنگویان طالب را رهبری كند.
ادعای محاذ فدایی نشان می دهد كه اختر منصور با یك دسیسه سنجیده شده از جانب ای اس آی، به ملا عمر زهر خورانده و خود بعد از دو سال طالبان را غافل گیر می كند و با یك كودتا انی و فوری جای عمر می نشیند.
وقتی عرصه سیاست تاریك بود، انداخت ها نیز بر مواضع نامعلومی پرتاب می شود و در یك چنین فضایی است كه افراد مانند اختر منصور ظهور می كند و مثل بوم از جایگاه نامعلوم و مبهمی بر می خیزد و در فضای تاریك سیاست افغانستان بال پرواز می گشاید و هردم جان می گیرد و وحشیانه می تازد و ویران می كند.
اختر منصور با رقیب خود (دولت افغانستان) كه با مشكل مشابه او مواجه است باید به طبع ماموریتش از طرف ای اس آی، بجنگد.
امارت اسلامی و حكومت وحدت ملی هر دو با بحران رهبری و فقدان مشروعیت مواجه است. اما منابع مشروعیت زای این دو متفاوت اند.

طبقه بندی: سیاست و اجتماع،  گروهک طالبان،  گزارش خبری، 
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان