تبلیغات
گروه مطالعاتی نگاه فردا - به ابتکارگروه مطالعاتی نگاه فردا برگزار شد.


سپاس از بازدید شما
تاریخ : شنبه 1393/12/23
نشست علمی و با هدف گرامی داشت بیستمین سالیاد شهادت رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری و یاران با وفایش،  برای اولین بار و به ابتکارگروه مطالعاتی نگاه فردا در سطح مالستان برگزار شد.
این نشست امروز در تاریخ 1393/12/23 و با حضور شکوهمند علماء طلاب، دانشجویان و اقشار مختلف مردم دائر گردیده  بود. مهمان ویژه این برنامه وکیل محترم ولایت غزنی در پارلمان آقای چمن شاه اعتمادی بود. جلسه پس از قرائت قرآن با اجرای فرهیخته گرامی آقای اسحق علی مطهری آغاز گردید. ایشان پس از تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت زهراء سلام الله علیها و ایام شهادت شهید مزاری و یارانش در پیش درآمد جلسه به دست آوردهای چندساله علمی –پزوهشی نگاه فردا اشاره نمود. ایشان طرح فراخوان مالستان از گذشته تا امروز، اختصاص بخش ویژه ای از مجله علمی تخصصی نگاه فردا، برای پژوهش های مالستانی، مصاحبه باشخصیت های علمی- سیاسی مالستان، ویژه نامه غزنی شناسی در سال 2013میلادی، و...، را جزء دست آوردهای علمی – فرهنگی نگاه فردا برشمرد.
ایشان در ادامه یادآور شد که نشست امروز نیز طرح ابتکاری دیگری است که باهدف تجلیل از سالیاد شهادت شهید مزاری در سطح مالستانی ها برگزار شده است.

در ادامه نخستین سخنران جلسه حجت الاسلام آقای محمد اسحاق امینی به عنوان رئیس برحال نگاه فردا، به ایراد سخن پرداخت. ایشان نقش شهید مزاری را در تغییر مسیر تاریخ فاشیستی و استبداد زده افغانستان بسیار پر اهمیت توصیف نمود. و بیان داشت اگر امروزه ریاست جمهور جناب اشرف غنی به این مهم اشاره می کند خود گواه روشن این امر است.

در ادامه وکیل محترم آقای استاد اعتمادی به ایراد سخن پرداخت. وی در بخش عمده¬ی سخنان خود به تحلیل مسائل جاری کشور پرداخت.

ایشان سخنان خود را در دومحور رای نیاوردن نامزدان هزاره در پارلمان و 31 اسیر ربوده شده متمرکز نمود. در بخش پایانی سخنانش مباحثی را پیرامون اوضاع جاری مالستان و چشم اندازی برانتخابات پیش رو ارائه داد.
مشروح مطالب سخنوران این نشست علمی را در گزارش های تکمیلی به اطلاع علاقمندان خواهیم رساند.
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان