تبلیغات
گروه مطالعاتی نگاه فردا - آغاز عملیات نظامی برای رهایی ربوده شدگان


سپاس از بازدید شما
تاریخ : سه شنبه 1393/12/12

Image result for ‫31 ربوده شده هزاره در ولایت زابل‬‎مقامات امنیتی ولایت زابل در جنوب افغانستان اعلام کرده اند که عملیات نظامی برای رهایی ۳۰ غیر نظامی افغان که یک هفته پیش در منطقه شاه جوی این ولایت توسط افراد مسلح ربوده شده بودند، آغاز شده است. غلام سخی روغ لیونی، فرمانده پلیس ولایت زابل امروز در یک نشست خبری در شهر قلات، مرکز ولایت زابل به خبرنگاران گفت که عملیات نجات از ساعت ۳ بامداد امروز در ولسوالی خاک افغان آغاز شده است. او گفت:" تاکنون در این عملیات، در یک مرحله ۲۴ عضو داعش و در یک مرحله دیگر نیز ۶ نفر آنها کشته شده اند که در مجموع تعداد کشته‌شدگان عضو داعش به ۳۲ نفر می رسند". ولی تا کنون منبع مستقلی تایید نکرده که ربایندگان مربوط به گروه داعش می شوند. فرمانده پلیس زابل می‌گوید که در این عملیات یک جلیقه انتحاری نیز منفجر شده است. آقای روغ لیونی درباره سرنوشت گروگانها و وضعیت این افراد اطلاعاتی ارائه نکرده‌است. یک مقام محلی که خواست نامی از او برده نشود گفت که تاکنون نیروهای امنیتی افغان موفق به پیدا کردن گروگان ها در محل نشده و معلوم نیست که آنها به محل دیگری منتقل شده اند یا نه.

روز دوشنبه ۴ حوت/اسفند، مسافرانی که با دو بس (اتوبوس) مسافربری از قندهار به طرف کابل در حرکت بودند، در ساعات غروب در راه ولسوالی شاه‌جوی زابل به چنگ افراد ناشناس افتادند.

گفته می شود که ربوده‌شدگان، مهاجران هزاره بودند که از ایران به افغانستان باز می‌گشتند.

در همین حال، اسدالله کاکر، منشی/دبیر شورای ولایتی ولایت زابل قبلا به بی‌بی‌سی گفته بود که چندی قبل در تلاشی برای رهایی این افراد، بزرگان محل به ولسوالی ارغنداب و خاک افغان رفته بودند که ملاقات این بزرگان با افراد گروه طالبان بی نتیجه ماند.

منبع: بی بی سی


طبقه بندی: دولت افغانستان،  سیاست و اجتماع،  گزارش خبری، 
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان