سپاس از بازدید شما
تاریخ : سه شنبه 1392/06/12
نگاه فردا: گزارش های رسیده حاکی از آن است که فردی خارج از ولسوالی مالستان که خود یکی از وکلای ولایت غزنی نیز می باشد در صدد شده است تاولسوال فعلی مالستان جناب آقای هدایت را برکنار نماید و فرد دلخواه دیگری را جایگزین نماید. جناب آقای محمدعلی اخلاقی وکیل پارلمانی مردم مالستان در این خصوص چنین اظهار نظر نموده است:
«یکی از وکلای غزنی بخواطر نارضایتی و آزردگیی که از ضامن علی هدایت ولسوال مالستان پیدا کرده در تلاش است تا وی را بر کنار نماید و بجای آن کسی دیگر معرفی شود. دلیل نارضایتی وکیل صاحب از ولسوال مالستان دو چیز عنوان شده است. اول اینکه ولسوال مالستان هنگامی که جناب وکیل به مالستان مسافرت داشته از ایشان خوب استقبال نکرده و مردم را بخاطر پذیرائی از ایشان جمع نکرده که در همان وقت فرد مزبور در بعض جاها یاد اور شده است که بعد از برگشتن به کابل درحق وی کاری را انجام خواهد داد. دلیل دوم اینکه گزارشی را که جناب وکیل می خواسته توسط ولسوال تائید شود ایشان براساس نظرات هیآت مربوطه آن را قابل تائید ندانسته واین کار خشم وکیل را بر انگیخته و همراه با چند نفر به عنوان عارض به ارگانهای محل مراجعه نموده و توماری را مبنی بر ضعف، فساد و کم کاری ولسوال مالستان به ارگانهای محل تحویل داده و خواهان برکنار وی از ولسوالی مالستان شده است. هرچند در این ارتباط بنده و اقای وکیل اعتمادی به ارگانهای محل مراجعه نمودیم، متاسفانه رئیس حضور نداشت. اینکه تاحال چه تصمیم گرفته شده است دقیق معلومات نداریم.
در همین راستا تعداد زیادی از مردم در تماس که با ما داشته اند خواهان حمایت از ولسوال فعلی شده و برای آمدن در کابل اعلام امادگی نموده اند»
معاون والی ولایت غزنی جناب آقای محمدعلی احمدی نیز در این باره گفته است:

«...متاسفم که داعیه داران وکالت مردم، به جای تعقیب خواسته های عام، به خاطر خواهشات شخصی حیثیت یک عنصر جوان و با انگیزه را لکه دار می سازند. و جای تاسف در نحوه سمع و رسیدگی به این قبیل مسایل در مراکز تصمیم گیری است. نکته اخر اینکه وقتی در خدمت دوستان مالستان بودم، اولین درد مردم نداشتن وکیل در پارلمان و شورای ولایتی بود، دریغا و دردا که وکلای محترم و محترمه به جای بر آورده ساختن آرزوها و آمال مردم نجیب مالستان مطابق تعهدات، حال کمر به شقه کردن مردم بسته اند و .........».
آقای ضامن علی هدایت در دفاع از خود چنین گفته است:

«.....قرار موضوع شكایت وكیله نفیسه عظیمی كه جناب استاد اخلاقی مطرح وبه اشتراك گذاشته است برای فعلا سند كه إفشاء كننده فساد وسؤ استفاده وكیله در پروژه ها...ی مالستان است مطالعه نمائید وخصوصا جاهای كه زیرش خط ونشانی شد شده است،
 


استدلال باید روی اسناد باشد این وكیله از بنده توقع كرده بود كه پروژه ها را نیمه كاره مثلاً پروژه ٢٠ فیصد كار شده وموصوفه خواهان تائید ٧٠ فیصد بود تائید می خواست كه بنده این سؤاستفاده ها را به جای تائید رد كردم كه اینكار باعث نگرانی وكیله شد بهر حال ........ جزئیات موضوع را بعداً خدمت شما ارائه خواهم كرد. تشكر»
تکمله آقای هدایت: هیئت ٤ نفری از وزارت احیأ وانكشاف دهات از پروژه های ذكر شده سروی ونظارت نموده بود ومشكلات كه در پروژه ها موجود بود آنان گزارش تحریر وبه تائید ولسوال باید صورت گیرد یعنی : چند جای سند است كه كار مطابق نقشه ودیزاین نمی باشد، یا موقعیت چاها از جای اولی بجای دیگر تعین موقعیت گردید، من گزارش هیئت را مبنی برنواقص كه داشته تائید كردم كه كار مطابق نقشه نبوده وچاه های كه در ان قریه ها وبه محلات كه نیاز بوده حفر نه شده بلكه هرجای كه طرفداران وخویشاوندان موصوفه بوده پیشروی خانه آنها حفر وتطبیق شده است تائید ولسوالی به معنی این است كه پروژه مبرزها وچاه ها مطابق نقشه ودیزاین ونیاز واحتیاج مردم ساخته نه شده است.
و موصوفه خواهان تائید به شكل تكمیلی بدون نواقص بود تا بودجه آنرا از دولت گرفته دیگر غم مردم، مقررات ونقشه ودیزاین نبود، می گفت تائید گردد به شكل كه وی می خواهد یعنی پروژه مطابق نقشه ودیزاین تطبیق شده باید تائید گردد كه من چنان نكردم من با نواقص كه داشت تائید كردم وهیئت انكشاف دهات هم تمام نواقص را برملاء نمود ومن نظریه ویا گزارش هیئت مربوطة را با مشكلات ونواقص موجود آن به اداره مربوط إرجاع نموده وبا خبر ساختیم كه چنین مشكلات در پروژه است. امید واضح شده باشد


طبقه بندی: ولایت غزنی،  ولسوالی مالستان ،  سیاست و اجتماع،  گزارش خبری، 
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان