سپاس از بازدید شما
تاریخ : دوشنبه 1392/06/25
نگاه فردا: ثبت نام از کاندیداهای انتخابات شوراهای ولایت غزنی در ولسوالی مالستان آغاز شد. امروز 1392/6/25، همزمان با شروع روند ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری، ثبت نام از کاندیداهای شوراهای ولایتی در سراسر کشور آغاز گردیده است. گزارشها حاکی از آن است که در این مرحله از انتخابات نیز هم چون دوره های قبل در ولسوالی مالستان احتمالا افراد زیادی خود را کاندید خواهند نمود. گمانه زنی ها تا کنون به نحوی است که موجی از نگرانی ها را برای مقامات مسؤل در این ولسوالی به همراه داشته است. آقای ضامن علی هدایت ولسوال مالستان در این خصوص چنین اظهار نظر نموده است:


«هر روز تعداد كاندیدان احتمالی شورای ولایتی در این ولسوالی بیشتر وییشتر میگردد. قرار معلوم در اكثر مناطق و قریه جات بیش از چهار تا پنج نفر برای كرسی شورای ولایتی اعلام آمادگی كرده اند كه این كار نه تنها نتیجه نداشته بلكه باعث شكست وناكامی مانند دوره های قبل خواهد شد، گرچند در گرد همایی ومجلس شورای ولسوالی كه بتاریخ ٣٠ اسد در ولسوالی تدویر شده بود روی این موضوع" تقلیل كاندیدان" به صورت كافی بحث گردید و به مردم توصیه شد تا با اتحاد و همدلی موضوعاتی چون اختلافات سمتی، حزبی، قومی و گروهی را كنار گذاشته به كسی كه اهلیت، لیاقت، تحصیل، تجربه و شایستگی دارد رأی داده و انتخاب نمایند. بدینوسیله از تمام دوستان كه به این موضوع قادر به همكاری باشند لطف نموده جداً مردم خویش را یاری فرمایند تا انشأالله به نتیجه مطلوب برسیم».
اگرچه این اظهار نظر قابل تامل و درخور تحسین است اما به نظر می رسد دلایلی چند در ورای این استقبال وجود دارد که سبب شده تا بازار انتخابات در این ولسوالی گرم شود. اول اینکه این ولسوالی از ولسوالی های محروم و دور افتاده ولایت غزنی است و همواره مورد بی توجهی مقامات ولایت و دولت قرار داشته است لذا مردم با درک این موضوع و ثبت نام در انتخابات ضمن مطالبه حقوق خود حضور حداکثری خود را در مسایل سرنوشت ساز به اثبات می رسانند. دوم اینکه این انتخابات نسبت به دیگر انتخابات ها، برای مردم ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. چراکه منجر به انتخاب نماینده ای از خود مردم می گردد درحالی که بسیاری از انتخابات ها، در سطح وسیع تر انجام می گیرد و مردم نمی تواند از نماینده خاصی حمایت نماید. سوم اینکه بطور معمول در آغاز ثبت نام ها شور و شوق زیاد است اما رفته رفته این شور و شوق کاهش می یابد و کاندیداها بادرک شرایط، به نفع مردم مالستان و مصالح کلی کنار می روند و تعداد محدودی از کاندیداها در صحنه انتخابات باقی می مانند. لذا جای نگرانی چندانی نیست. افزون بر انکه تجربه انتخابات های قبلی و خرد جمعی مردم مالستان بحمدالله در این سطح رسیده است که در هنگام لزوم تصمیم های سودمندی را اتخاذ نمایند.  

طبقه بندی: دولت افغانستان،  ولایت غزنی،  ولسوالی مالستان ،  سیاست و اجتماع، 
کلیدواژه: انتخابات شوراهای ولایتی، ولسوالی مالستان،
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان