سپاس از بازدید شما
تاریخ : چهارشنبه 1392/04/5
پایگاه اطلاع رسانی نگاه فردا، به نقل از صفحه فیس بوک ضامن علی هدایت ولسوال مالستان، به اطلاع می رساند که روز یک شنبه تاریخ 1392/4/2؛ ولسوالی مالستان شاهد یك دستاورد مهمی بوده است، ضامن علی هدایت در این گزارش گفته است این دست آورد مهم در اثرسعی وتلاش قومندان فعال ودلسوزما جناب دگروال عسکریار به تحقق پیوسته است. آقای عسکریار با تلاش های پیگیر خود که بخش عمده از رایزنی های آن قبل از جریان تحولات و رویدادهای تلخ تبدیل قومندانی و جریان تظاهرات، اتفاق افتاده است توانسته است  ٢ عراده تانك زره، ١ میل توپ ٨٢ و هاوان و...، از شهر غزنی مرکز ولایت، به مقر ولسوالی مالستان منتقل نماید. این دست آورد مهم به منظور تأمین امنیت ولسوالی مالستان به وقوع پیوسته است که از ضرورت های مهم این ولسوالی محروم به حساب می آید.


گروه مطالعاتی نگاه فردا یاد آور می شود که این رویداد گرچه در مقایسه با محرومیت های بی شمار مردم مالستان چیز اندکی است ولی در مقایسه با خیانت های متصدیان قبلی این سمت که حتی به فروش اسلحه های موجود در ولسوالی نیز دست زده بودند دست آورد بسیار پر اهمیت و قابل ارجی است.
اینک بخشی از مصاحبه و گفتگوی دگروال عسکریار را که در تاریخ 1391/9/21؛ با گروه مطالعاتی نگاه فردا انجام داده بود را به نشر می سپاریم تا یاد آور عهدهایی باشد که او با مردم خویش بسته بود:

« افتخارم این است که زادگاهم مالستان بوده و از متن همین مردم نجیب پا به این عرصه گذاشته ام و از خداوند بزرگ آرزوی توفیق دارم که به حیث یک سرباز کوچک، بتوانم خدماتی را برای مردم زادگاهم انجام دهم. بنده با اینکه در هرجای افغانستان می بودم زمینه خدمت برایم فراهم بود اما از دیرباز خود را مدیون زادگاهم مالستان احساس میکردم و در این فکر بودم که چگونه در حد توان بتوانم دَینم را نسبت به مردم خودم ادا کنم. لذا تا زمانی که در این سمت هستم و مردم مرا بخواهند، فقط برای انجام وظیفه، تلاش می کنم در قلمرو صلاحیت خود کارهای در خور شأن این مردم بزرگوار و نجیب انجام دهم».

طبقه بندی: ولسوالی مالستان ،  سیاست و اجتماع، 
نشر توســط: گروه مطالعاتی نگاه فردا اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب
آخرین مطالب
همایش مالستان
مجله نگاه فردا
ویژه نامه غزنی
ویژه نامه غزنی شناسی
رویدادهای مالستان
آب و هوای مالستان